Bára Pichlová

věnuji se: step

Tanec a hudba byly mou náplní už od útlého dětství. Ještě v předškolním věku jsem začala navštěvovat kurzy taneční přípravky, a přes lidové tance a aerobik jsem se díky své starší sestře, ve svých 7 letech, dostala ke stepu. Step mě fascinoval už od chvíle, kdy jsem začala sestru doprovázet na stepařské soutěže. Bylo mým snem alespoň jednou se takové soutěže zúčastnit. Cesta k tomuto snu se začala otevírat ve chvíli, kdy mě mamka přihlásila do hodin stepu v taneční škole R­­+P Bartůňkových. O dva roky později mě vzala pod svá křídla tanečnice a stepařka Martina Grulová, která sestavila moji první a zdaleka ne poslední sólovou choreografii, se kterou jsem vyjela na vysněné mistrovství ČR. Tady ale moje cesta neskončila. Touha naučit se víc a snažit se zlepšit, mě hnala stále kupředu.  Nebýt rodiny, která mě stále podporovala a podporuje i nadále a Marti, která mě toho naučila tolik, kolik jen dokázala, nikdy bych se tak daleko nedostala.

Do tanečního studia NO FEET chodím už od začátku jeho existence (od roku 2007) a kromě stepu zde navštěvuji i kurzy street dance a jazz dance.  Mezi další lektory, kteří mě obohatili svými zkušenostmi, patří Adéla Pešková, Kira von Kayser, Carli Jefferson, Pascal Hulin a bratři Costel a Dorel Surbeck, kteří se do NO FEET každý rok vracejí (v rámci Mezinárodního stepařského festivalu) s novými nápady a poznatky a jsou pro nás všechny velkou inspirací.

Před třemi lety jsem začala vytvářet i soutěžní choreografie mladším stepařům, zejména dětem.  Práce s nimi mě velmi naplňuje, jsem ráda, že jim mohu i já předat některé své poznatky a zkušenosti a zároveň se jimi nechat inspirovat a poučit do dalších let.

 

„Tanec je nejlepší psychická terapie“

 

Aktuálně ze studia

Starší aktuality

Připojte se k nám a sledujte nás na sociálních sítích ...