Break dance

Break dance v NO FEET

Do kurzu se můžete přihlásit přímo u nás ve studiu vyplněním přihlášky nebo elektronicky zde: https://forms.gle/6j48nWygdsU3CGXg9.

Lekce break dance u nás zažívají obrovskou změnu, kdy se nám podařilo navázat spolupráci s nejlepšími z nejlepších v rámci celé ČR. B-Boys z BEZMASACREW se postarají o tvůj progres. Mimo klasické kurzy si s nimi můžeš zatrénovat i v lekcích Breakin freestyle.

Lekce pro začátečníky:

pondělí a středa v čase 17:00 – 18:30 na pobočce „Žluťák“

O BREAK DANCE

Také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou z devíti základních částí kultury hip hopu. Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.

Break dance se skládá z několika tanečních prvků např. footwork, uprock, power moves, freezes, acrobatics,…

Každý tanečník nebo tanečnice má vlastní styl a vlastní taneční prvky. Vymýšlení nových prvků vyžaduje značnou dávku fantazie a kreativity, což je jakousi „výzvou“ pro každého tanečníka. Originalita je jedním ze základních rysů špičkového tanečníka. Často je také s breakdance spojováno přehnané nebezpečí, ale zkušení tanečníci potvrzují, že ke zranění dochází výjimečně a většinou z nedbalosti.

Historie

Jeho první podobu tančili mladí lidé na ulicích v New Yorku a Los Angeles. Uprock byl vůbec první formou breakdance, který nesl znaky bojového umění. Z tohoto důvodu působil velmi agresivně; s postupem doby se ale při tomto tanci stále více využívaly hladké pohyby a vlnění, takže vznikl nový směr zvaný popping, který okamžitě získal velkou popularitu u mládeže a stal se diskotékovým hitem. Mezi další směry, které breakdance ovlivnily, se může zařadit třeba freestyle, který sdružuje prvky zahrnující pády a točení. Dalším novým směrem, kterým se skupina tanců breakdance rozšířila, je footwork.V současné době někteří tanečníci přebírají breakdance prvky i z bojových umění či bojového tance Capoeira.

Mezi nejznámější b-boys patří  B-boy Lilou (Franice), Ronnie (Amerika), Hong10 (Korea), Neguin (Brazílie), Palezínho (Brazílie), Cico (Itálie),…

Aktuálně ze studia

Starší aktuality

Připojte se k nám a sledujte nás na sociálních sítích ...