Break dance

Pokud se chcete naučit točení na hlavě, salta a jiné parádičky, měli byste určitě přijít na lekci break dance.

Break dance v NO FEET

Lekce break dance u nás probíhají již druhým rokem, a to pod vedením jednoho z nejlepších Bboyů u nás IGGYHO.  Lekce pro začátečníky probíhají každé pondělí 15:00 – 16:00 a ve středu 15:00 – 16:00 ve studiu NO FEET na Žlutém kopci.

PŘIJĎTE SI BREAK NEZÁVAZNĚ A ZDARMA VYZKOUŠET!

Break dance u nás učí tanečník a b-boy IGOR KALISTRATOV, který se řadí mezi špičku v b-boyingu v ČR. (zde si můžete o Iggym přečít více…)

web_break

O BREAK DANCE

Také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou z devíti základních částí kultury hip hopu. Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.

Break dance se skládá z několika tanečních prvků např. footwork, uprock, power moves, freezes, acrobatics,…

Každý tanečník nebo tanečnice má vlastní styl a vlastní taneční prvky. Vymýšlení nových prvků vyžaduje značnou dávku fantazie a kreativity, což je jakousi „výzvou“ pro každého tanečníka. Originalita je jedním ze základních rysů špičkového tanečníka. Často je také s breakdance spojováno přehnané nebezpečí, ale zkušení tanečníci potvrzují, že ke zranění dochází výjimečně a většinou z nedbalosti.

Historie

Jeho první podobu tančili mladí lidé na ulicích v New Yorku a Los Angeles. Uprock byl vůbec první formou breakdance, který nesl znaky bojového umění. Z tohoto důvodu působil velmi agresivně; s postupem doby se ale při tomto tanci stále více využívaly hladké pohyby a vlnění, takže vznikl nový směr zvaný popping, který okamžitě získal velkou popularitu u mládeže a stal se diskotékovým hitem. Mezi další směry, které breakdance ovlivnily, se může zařadit třeba freestyle, který sdružuje prvky zahrnující pády a točení. Dalším novým směrem, kterým se skupina tanců breakdance rozšířila, je footwork.V současné době někteří tanečníci přebírají breakdance prvky i z bojových umění či bojového tance Capoeira.

Mezi nejznámější b-boys patří  B-boy Lilou (Franice), Ronnie (Amerika), Hong10 (Korea), Neguin (Brazílie), Palezínho (Brazílie), Cico (Itálie),…

Aktuálně ze studia

Starší aktuality

Připojte se k nám a sledujte nás na sociálních sítích ...