Martina Konečná

věnuji se: jazz dance, step

Tanci se věnuji zhruba od čtyř let. Začala jsem v Centru Volného času Milénova. Přes gymnastiku na Tesle a balet na konzervatoři na Lesné jsem se v sedmi letech dostala do taneční školy R+P Bartůňkových, kde jsem se kromě baletu přihlásila i do moderního tancování (street dance). Právě tam mě v deseti letech zaujal step a od té doby se mu věnuji velmi intenzivně. Mezi mé první učitele patřili nejen Radek Balaš, Lenka Kobylková aDenny Ratajský, ale i Pascal Hulin (původem z Francie), za kterým jsem ve školním roce 2001/2002 jezdila 1-2x týdně na hodiny stepu do Vídně. Byla to skvělá zkušenost, protože za tento rok jsem se naučila to, co by mi jinak trvalo několik let.

Začala jsem také navštěvovat velké množství zahraničních seminářů. Učila jsem se u Lane Alexandra, Barbary Duffy, Victora Cuna, Fabrice Martina, Roxanne Butterfly a mnoha dalších. O prázdninách v roce 2004 jsem dokonce jela stepovat do New Yorku. Intenzivní seminář (trénovali jsme až 8 hodin denně) pod vedením stepařských hvězd jako Gil Stroming, Chris Erk a Mike Minery byl zakončen velkolepým vystoupením v divadle na Broadwayi. Byl to naprosto jedinečný a neopakovatelný zážitek, protože jsem se mohla zúčastnit jedné z největších stepařských akcí vůbec a naučila jsem se toho víc, než kdy před tím. Jednou nebo dvakrát do roka jezdím do Stuttgartu, kde se na několikadenních seminářích se zahraničními (především americkými)lektory snažím o zdokonalení v mnoha tanečních stylech.

Jazzový tanec mi učaroval, když mi bylo asi 15 let, ale dlouho jsem nemohla najít žádný kurz tohoto typu, který bych mohla navštěvovat. Proto jsem se na zahraničních seminářích začala hlásit i na lekce jazzu. Díky výbornému tanečníkovi a lektorovi Adamu Parsonovi (Los Angeles) jsem získala potřebnou jazzovou průpravu a byl to také on, kdo mě povzbudil a dodal mi odvahu, takže jsem začala jazz i učit. Jsem mu za to velmi vděčná, protože sama bych se k takovému kroku neodhodlala.

Výuce stepu se věnuji už několik let. Snažím se tak nejen předávat dál to, co jsem se naučila, ale i přispívat svými vlastními nápady. Největší odměnou pro mě je, že skrz snahu a píli svých žáků můžu vidět výsledky své práce.

Aktuálně ze studia

Starší aktuality

Připojte se k nám a sledujte nás na sociálních sítích ...